O MNIE - SQ1OOS

Idź do spisu treści

Menu główne:

O MNIE



 Mam na imię Michał, od 3 lat jestem krótkofalowcem, oprócz tego posiadam uprawnienia w służbie radiowej morskiej, tzw. SRC. Radiowe zainteresowania nie stanowią mojego jedynego, hobby. Przede wszystkim są to różnorakie możliwości łączności za pomocą sieci teleinformatycznych i wykorzystanie ich do potrzeb w moim codziennym życiu poprzez realizację mniej lub bardziej dziwnych projektów. Poniekąd wiec na tej płaszczyźnie, z biegiem czasu zainteresowałem się krótkofalarstwem (zachęcił mnie Wiesiek SQ1BHH) które rozszerzyło moje zainteresowania i dało możliwości łączności przy okazji "różnych wariacji", które stanowią moją kolejną pasję.
 A to kolejne hobby, którym cieszę się wraz z żoną Dianą SQ6KXW, najgólniej można by określić jako  uwielbienie do szeroko rozumianego "środowiska" wodnego:) i związanych z tym podróży, (przy których prawie zawszę korzystam z radia:) do zarówno bardziej egzotyczynych miejsc jak Zanzibar u wybrzeży Tanzanii jak i najbliższej okolicy nad jeziorem czy
nad Odrą, która daje także świetne możliwosci do aktywnego spędzania czasu. Konkretniej mówiąc lubię Motorowodniactwo-jestem Starszym Sternikiem Motorowodnym, Żeglarstwo jak i nurkowanie (uprawnienia wyrobione kiedyś w PADI). Wyprawy organizuję zarówno na większym jachcie motorowym czy zaglówce np. po morzu, rzekach, jeziorach czy zalewach,poprzez zwykły ponton i spływ kajakowy po jakiejś urokliwej rzeczce.   Grunt żeby podróżować nietypowo jak się tylko da:)
  Często jest więc okazja przeprowadzić jakieś ciekawe łączności na radiu, przydaję się też APRS w podróży.
Aktywny jestem na paśmie KF, lokalnie można mnie usłyszeć na 145,550 mhz, 145,500 w paśmie 2m oraz na 433,550 w paśmie 70 cm, przemienniku SR1UVD, skanuje także inne okoliczne przemienniki. Czasem także dostępny jestem 1297,500 mhz w paśmie 23 cm. Moje stałe QTH mieści się w Chojnie, a terenowo działam także na przystani w Gryfinie i nad jeziorem Morzycko w Gądnie.

   Na stronie więc oprócz tematyki krótkofalarskiej czy szerzej technicznej, znaleźć będzie można także informacje o losowo wybranych dotyczasowych i przyszłych wyprawach oraz przykładowe materiały z niektórych nurkowań, żałuję że tylko tych gdy posiadałem aparat podwodny:).



                             Do usłyszenia na pasmach,

                              Michał, SQ1OOS

 Sprzęt krótkofalarski na którym pracuję to:

- Kenwood TS-2000 z modułem na 23 cm, Kenwood TMD-710, Yaesu FTM-350
-radiotelefony ręczne ICOM ID31, Kenwood TH-D72, Yaesu FT-911 na 23 cm

Anteny bez wyszczególniania QTH w których są zainstalowane:

-tzypasmowy Diamond X-6000 na 2m, 70 cm i 23 cm
-
DIAMOND X-700H na 2m i 70 cm
-COMET GP98N
- na instalację czeka jużTonna 20817, może się w końcu doczeka:)
-na KF Diamond CP-6, Fritzel FD-4,
MFJ-1779A pasmo 160m, Fritzel FD-3, w planie antena kierunkowa
-na KF do samochodu Diamond HM-6 na pasmo 40 do 10m,
DIAMOND MD-4020 z wymienną cewką na pasmo 80m, DIAMOND NR-7700H na 2m i 70cm
-na wodzie
DIAMOND SE-50 na 2m i 70cm, dobra antena bez przeciwwag, odporna na duże wiatry w trakcie rejsu.

Oprócz tego w trakcie różnych rejsów korzystam z radiotelefonów morskich Garmin VHF200i oraz ręcznego Standard Horizon HX851.


MOJA KARTA QSL




Karty wysyłam bezpośrednio pocztą lub poprzez EQSL. Na każdą otrzymaną odpowiadam. Adres do wysyłki znaleźć można na moim profilu  qrz.com

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego